Герої: ворона, орел, лис, заєць.
Об’єкти: сир, риба, зерна.
Сеттінг: стовпи, будинки, скелі, ліс, дроти, вишки.
Гравець 1 вибирає точку на прямій для свого стовпа 1. Гравець 2 вибирає точку на прямій для свого стовпа 2.
Г1 вибирає висоту свого стовпа. Г2 вибирає висоту свого стовпа.
Варіант 1
Лисиця починає жбурляти сир на землю (кубик, Гравець 3 чи нулі функції). Гравці рахують і записують “час польоту”, хто швидше - того й сир. Гра до 10 раундів.
Варіант 2
Перед початком гри маємо графік функції(й) з багатьма нулями на осі Х (точки з сиром). Гравці вибирають точки, знаючи ці сирні місця. Висоти стовпів вибирають між найменшим та найбільшим побудованим локальними екстремумами.
Варіант 3
Замість графіка, гравці самі “розкидують” сир по черзі на кожному кроці.
Варіант 4
У кожного шматка своя вага (наприклад, ряд Фібоначчі). Переможець той, хто зібрав найбільшу кількість сиру.
Варіант 5
Сир з дірками. Квадрат (чи многокутник) з вирізаним колом (чи кількома, фантазії є де розгулятися). Так само рахуємо вагу.
Варіант 6
Сирна ферма. Різні види сирів, мають різні форми вирізів (коло, ромб, мікс). Так само рахуємо вагу.
Спінофи:
7. Сир з дірками заслуговує окремої уваги
Можливо, збирати гриби у лісі, понадкусані кабанами, шматки сиру вдома, поїдені мишами. Чи наповнювати Великодні кошики писанками, і рахувати біло’к для крему на паску.
8. Орел та рибини
Що за визначеною функцією вистрибують із води, в тому числі на різну висоту.
9. Нафтогаз
Розставити вишки. Висота відкладається вниз (під воду). Рельєф дна - функція з багатьма локальними екстремумами. Карта може бути і двомірною. Вишок може бути багато.
10. Карлсберг
Потрібно зібрати 5 суперрідких зірнин для нового виду пива. Вони стоять лише день і ростуть у визначених різних точках поля (стовпи). Де побудувати склад на полі (кинути сир), щоби встигнути їх зібрати за день (найшвидше).
Версія для двох, у кожного гравця своє поле зернових і свій таємний склад. Суперники по черзі вночі підсажують іншому сорняк. Наступного дня, кожен гравець пише у газеті за який час (відстань від складу до сорняка) він впорався. Хто перший визначить точку складу суперника - переміг.
11. Київстар
Побудувати базові станції. Кооперативна гра. Поле - фігури чи мапи різних країн та територій. “Стовпи” мають визначені висоти чи є один “височенний стовп”, який потрібно розрізати. Різні висоти чи матеріали вишок можуть покривати різні фігури (коло, шестикутник). Можуть бути перешкоди (рельєф чи будівлі). Щільність населення нерівномірна.
Некооперативна версія: один гравець будує станції, інший - мігрує населення.
Можна взяти їх реальну задачу у минулому і гейміфікувати чи обматематичити.